कोरोनाप्रति सचेत नभए सरकारले पुनः लकडाउन गर्न बाध्य हुने

|

काठमाडौं । कोरोनाप्रति जनता सचेत नभएको भन्दै सरकारले पुनः लकडाउन गर्न बाध्य हुने चेतावनी दिएको छ । मन्त्रिपरिषद्का निर्णय सार्वजनिक गर्न आइतबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले अहिलेको अवस्थामा लकडाउन र निषेधाज्ञा सरकारको प्राथमिकतामा नरहेपनि नागरिक संवेदनशील नभए लकडाउन गर्न बाध्य हुने बताएका हुन् ।

कोरोना संक्रमण काठमाडौंमा बढ्दै गएको बताउँदै सरकारको नियमित प्रेस ब्रिफिङमा सरकारका प्रवक्ता परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले संक्रमणलाई हल्का नलिन आग्रह गर्नुभएको छ । ‘१० लाख ५० हजारको ज्यान लिने रोग सामान्य होइन, सतर्कतालाई कमी गर्नु हुँदैन,’ उहाँले भन्नुभयो ।

ज्ञवालीले हरेक राजनीतिक परिवर्तनमा काठमाडौंले दृष्टान्त प्रस्तुत गरेको उल्लेख गर्दै तर महामारी नियत्त्रणमा पछाडि परेको बताउनुभयो । उहाँले देशभित्रकै केही जिल्लाहरुले नमूना प्रस्तुत गरेकाले त्यसलाई असल अभ्यासकोरुपमा अबलम्बन गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । बाँकेको नरैनापुर, कपिलवस्तु, वीरगन्ज, उदयपुर जस्ता हटस्पट भएका जिल्लाका असल अभ्यासलाई लागू गर्न जरुरी रहेको उहाँले बताउनुभयो ।

मन्त्री ज्ञवालीले सरकारले क्रिटिकल केयरका लागि भेन्टिलेटर, आईसीयूको क्षमता वृद्धि गर्दै गरेको उल्लेख गर्दै स्थिति जटिल बनाउन नदिन सबै नागरिकको सचेत साथ र सहयोगको अपेक्षा गर्नुभयो ।

२०७७ आश्विन २५, आईतवार प्रकाशित

निरन्तर समाचारको लागि तपाई हामीसँग फेसबुक / ट्विटरमायुट्युवमा पनि जोडिन सक्नुहुनेछ ।